نهایی استراتژی ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

با استفاده از این محاسبهگر شما میتوانید به راحتی و با پرکردن قسمتهای مختلف محاسبهگر، وزن ورق گالوانیزه مورد نظ

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

با استفاده از این محاسبهگر شما میتوانید به راحتی و با پرکردن قسمتهای مختلف محاسبهگر، وزن ورق گالوانیزه مورد نظر خود را بهدست بیاورید. این کارخانه فعالیت خود را در سال 1372 آغاز کرد و در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورقهای فولادی سنگین در کشور به شمار میرود. همانطور که مشاهده میکنید در صنعتی و یا در ساخت هر وسیلهای نیاز است که شما ابعاد ورق گالوانیزه مناسب به کار خود را خریداری کنید. همانطور که به آن اشاره کردیم، در حال حاضر قفسههایی که از ورق گالوانیزه ساخته شدهاند، برای صنایع غذایی و اماکن صنعتی گزینه مناسبی هستند. ورق های رنگی همانطور که در تصاویر فوق نیز مشاهده شد دارای فرمینگ ها و برشکاری های متنوعی هستند. ابعاد ورق گالوانیزه رنگی نیز به همین صورت است، البته ممکن است به دلیل رنگ کورهای وزن و ضخامت آن کمی بیشتر باشد. 2. ضخامت ورق شیروانی: ضخامت ورق شیروانی نیز به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده قیمت آن محسوب میشود. وزن کمتر این نوع سقف نسبت به سایر سقفهای متداول در اسکلتهای فولادی ساختمان از شاخصههای این نوع سقف محسوب میشود. بر این اساس، ورق گالوانیزه در دو نوع گرم و سرد، قرار میگیرد.

 Th is c ontent w᠎as written by GSA Conte᠎nt G​en​erator ᠎DEMO!

نوع محصولی که در برنامه تولید قرار میگیرد. بسته به جنس آلیاژ لایه حفاظتی، حداقل وزن پوشش در محدوده ۱۰۰ تا ۶۰۰ گرم در متر مربع قرار میگیرد. برخی از مواد در معرض محیط خورنده، به سرعت یک لایه محافظ به نام لایه پسیو (passive layer) بر سطح خود تشکیل میدهند که میتواند تا حد مناسبی جلوی این زنگ زدگی را بگیرد. محصول حاصل از این فرایند، فولاد گالوانیزهای است که در برابر زنگزدگی و خوردگی کاملاً مقاوم خواهد بود. اما قیمت ورق گالوانیزه سایز 6 معمولی برای استفادههای در حجم کمتر مناسب خواهد بود. قیمت ورق شیروانی رنگی میتواند تأثیر زیادی بر هزینههای تولید خودروها داشته باشد. افزایش قیمت ورق رنگی شیروانی میتواند هزینه تولید بستهبندی را افزایش داده و در نهایت بر قیمت محصولات بستهبندی تأثیر بگذارد. برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه ابعاد سفارشی باید با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید تا بعد از دریافت اطلاعات لازم، قیمت را به شما اعلام کنند. برای محاسبه قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه ابتدا باید وزن هر مترمربع از ورق گالوانیزه را بدست آورد زیرا یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت این نوع از ورق ها، وزن آن است. از جمله مزیتهای ورق شیروانی 6 متری میتوان به نگهداری آسان، صرفهجویی در منابع، مقاومت و سختی بالا، تطابق با استانداردهای جهانی، عمر طولانی و قیمت مناسب اشاره کرد.

اصلی ترین مزیت استفاده از ورقهای گالوانیزه، دوام بالا و افزایش طول عمر لوازم ساختهشده با این نوع متریال است. 2- طول عمر این ورقها از نظر اقتصادی قابل توجه است، به این دلیل که عمر بیشتری دارند و به نگهداری کمتری نیاز خواهند داشت. این نوع ورق از ترکیب آهن با فلزات گوناگون و با نسبتهای مشخص و البته درصد بالاتر آهن تولید شده و خواص مقاومتی، خمشی و کاربردی گوناگونی دارد. این نوع ورق برای تولید جعبهها، بستههای فلزی و سایر محصولات بستهبندی استفاده میشود. اما برای مسیرهای دور با توجه به پرداخت کرایه حمل به این لحاظ که خرید مقرون به صرفه ای را تجربه کنید بهتر است برای شهرستانها مقادیر 3 تن به بالا را خرید نمایید. ورق شیروانی پلی کربنات: این نوع ورق شیروانی از جنس پلی کربنات ساخته شده است و برای استفاده در سایر کاربردهای خاص مانند سقفهای شفاف مناسب است. 4- این محصولات بسیار قابل اعتماد و ساخته شده از با کیفیتترین مواد فولادی هستند. ورقهای گالوانیزه بدون نیاز به آزمایش خاصی، به راحتی و تنها از طریق چشم قابل بررسی هستند و در آزمایش و تست کیفیت آن هزینه زیادی صرف نمیشود. ورق شیروانی از موادی مانند فولاد، آلومینیوم و مس ساخته میشود و از آن در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمانها، سقفها، کانالهای تهویه هوا، جدارهها و درها مورد استفاده میشود.

ورق گالوانیزه از محصولات فولادی بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف مانند ساختمان سازی، خودروسازی، پتروشیمی و … 4. صنعت مبلمان: در صنعت مبلمان، ورق رنگی شیروانی برای ساخت قسمتهای مختلف مبلمان مانند پشت و صندلیها استفاده میشود. تختال یکی از محصولات میانی برخی کارخانههای فولادسازی است که از آن برای تولید فولاد ورق استفاده میشود. قیمت ورق رنگی شیروانی 6 متری به طور مستقیم به متراژ، وزن و ویژگیهای آن وابسته است. 3. ابعاد ورق: اندازه ورق شیروانی نیز بر روی قیمت آن تأثیر دارد. عموماً قیمت ورق گالوانیزه به صورت کیلوگرمی محاسبه میشود و برای تبدیل آن به قیمت هر متر، نیاز است ابتدا وزن ورق را به متراژ مربع آن تبدیل کنیم. همچنین برای اطلاع از قیمت روز و خرید انواع محصولات فولادی میتوانید به وبسایت فولادینو مراجعه کنید. برای تشخیص ورقهای گالوانیزه اصل باید توجه کنید که سطح این محصول علیرغم ورق آهنی کدر نیست و ظاهری براق و صیقلی دارد. میشود. هر یک از این محصولات براساس ویژگیها و استانداردهای خاصی تولید میشوند که به تناسب آن کاربردهای مختلفی نیز دارند. ورقهای گالوانیزه با توجه به کاربرد گستردهای که در صنایع دارند، در انواع مختلفی تولید میشوند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. در بازار انواع ورق گالوانیزه وجود دارد چرا که در برخی کاربردها همچون صنایع خودروسازی، نیاز به متریالی با مرغوبیت و مقاومت بالا است.

ورق شیروانی ضدآتش: این نوع ورق شیروانی از جنس فولاد ضدآتش ساخته شده است که برای استفاده در ساختمانهایی که نیاز به مقاومت در برابر حریق دارند، مناسب است. فروشگاه آهن پخش از تخفیفات و پیشنهادهای ویژه نیز برخوردار است که میتواند به شما در صرفهجویی در هزینهها کمک کند، بنابراین اگر شما به دنبال راهی برای دسترسی به قیمتهای روز ورق گالوانیزه و اطلاعات دقیق در مورد این محصول هستید، فروشگاه آهن پخش بهترین منبع برای شما است. برای خرید حتما باید به مورد مصرف ورق توجه کنید، برای مثال ورق با ضخامت کم باعث شکنندهتر شدن آن میشود پس برای مواردی مثل ورقهای شیروانی مناسب نیست. اگر قصد خرید ورقی با ضخامت غیر از موارد اعلام شده دارید میتوانید نوع چینی آن را خریداری کنید که ممکن است از نظر کیفیت سطح پایینتری نسبت به کارخانههای ایرانی داشته باشد. همچنین طول ورقهای شیروانی معمولاً بین 2000 تا 6000 میلیمتر متغیر است و در برخی موارد طول آنها تا 12000 میلیمتر نیز ممکن است. می باشد و از نظر ضخامت می تواند بین 18 میکرون تا 1 میلیمتر تولید گردد. البته در بازار ایران فروش ورق رنگی چینی صورت می گیرد.

همانگونه که میدانید ورقهای چینی و بی کیفیت در بازار آهن آلات فراوان است. ماهیت آهن گالوانیزه در آهن گالوانیزه ، بین آهن و روی ، پیلی الکتروشیمیایی تشکیل میشود که در آن روی به جای آهن به عنوان آند و آهن به عنوان کاتدبکار میرود. محاسبه قیمت این محصول بر اساس وزن ورق برش خورده است نه متراژ آن! این ورق که نوعی آهن روکش دار به حساب می آید به دلیل نوسانات ارزی دارای قیمت ثابت نبوده و همواره در حال تغییر است. در قالب رول دارای ۲ عرض ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتری می باشد. ورق های رنگی در ابتدا به صورت رول (حلقه یا کویل) تولید می شوند و عرض رول های ورق گالوانیزه رنگی به صورت استانداد 100 یا 125 سانتی متر است که در بازار به ترتیب به آنها عرض کوتاه و بلند گفته می شود. ورق گالوانیزه به دو صورت شیت و رول تولید می گردد. این محصول که ضمن رفع ناخالصی و صاف کردن به ورق نورد سرد شبیه شده، به دو شکل شیت و رول درمیآید. برای این کار فقط کافی است به قسمت ورق/ ورق گالوانیزه سایت وارد شوید و آخرین قیمت تمام کارخانجات تولید این محصول را مشاهده نمایید. به همین دلیل مجموعه آهن 1 نیز این محصول را با قیمت مناسب و بالاترین استانداردها عرضه میکند تا مشتریان دغدغهای از این بابت نداشته باشند.

ورق شیروانی فولادی: این نوع ورق شیروانی از فولاد ساخته شده است که به دلیل مقاومت بیشتر در برابر بار وزنی و شرایط آب و هوایی مناسب است. ورق شیروانی آلومینیومی: این نوع ورق شیروانی از جنس آلومینیوم ساخته شده است و برای استفاده در ساختمانهایی که نیاز به وزن کمتری دارند مناسب است. ورقهای گالوانیزه به واسطه فرایند تولید و گالوانیزاسیون که روی آن انجام میشود، قیمت بیشتری نسبت به ورقهای فولادی معمولی دارند و این موضوع سبب سودجویی برخی افراد شده است. ورق رگالوانیزه رنگی عمدتا در ضخامتهای 0.18 تا 0.70 میلیمتر و در عرضههای 100 و 125 سانتیمتر تولید میشود در واقع ورق رنگی در ضخامتهای پایینی تولید میشود از همین رو مشاهده میکنیم که قیمت ورق گالوانیزه رنگی قیمت پایینتری نسبت به برخی ورقها دارد زیرا ورق نازک وزن کمتری دارد. به طور معمول ابعاد ورق گالوانیزه را شرکت و یا کارخانهی تولیدکننده تعیین میکند ولی عمدتا با ضخامتهای بین 25 صدم میلی متر تا 2.5 میلی در عرضهای 100 الی 125 تولید میشوند.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن